czwartek, 21 stycznia 2016

WINTER TIME *ANNECY

Mija ostatni miesiąc naszego pobytu w Annecy. Został nam dokładnie tydzień do spakowania ostatniej walizki, zamknięcia drzwi samochodu i zostawienia ośnieżonych alpejskich szczytów za sobą.


Let it snow... Widok z okna.


Mieliśmy sporo planów na ten ostatni miesiąc, głównie wyjazdowych - chcieliśmy odwiedzić Vevey, Lozannę czy Genewę (w końcu daleko nie mamy), jednak pogoda pokrzyżowała nasze plany. Gdy tylko zaczyna się weekend, zaczyna padać śnieg albo deszcz. Do tego temperatury również nie sprzyjają spędzeniu całego dnia na dworze z półrocznym dzieckiem. 

Ale nie ma co narzekać, spędzanie czasu w Annecy, nadal sprawia wiele radości. 

Podczas codziennych spacerów brzegiem jeziora, świetnie można było obserwować nadchodzącą zimę. Początkowo tylko szczyty najwyższych gór pokryły się białą warstwą. Z każdym dniem można było zobaczyć, jak śnieg schodził coraz niżej, i niżej, aż wreszcie zawitał w samym mieście (chociaż jego ilość jest nieporównywalna z tym co można obecnie spotkać w Polsce). Chociaż to już moja druga zima w tym mieście, nie pamiętam, aby większe ilości śniegu utrzymywały się tutaj przez dłuższy czas. Poniżej kilka zdjęć oprószonego śniegiem Annecy.

Annecy - Quai de l'Eveche
Annecy - Palaise de l'Isle


Pomnik Franciszka Salezego

Jezioro Annecy - widok na Annecy-le-Vieux

Jezioro Annecy - Quai de la Tournette

Jezioro Annecy
Czas choinek ewidentnie się skończył

Czy to deszcz, czy śnieg, niedzielny targ musi się odbyć'Francuski bigos' w sam raz na zimowe mrozy